10 ras psów dla alergików

psy

Kichasz, prychasz i płaczesz, gdy w pobliżu jest jakiś futrzak? Nie oznacza to, że nie możesz mieć swojego psa. Wszakże, wiele czworonogów zamiast sierści ma włosy. Sporo ras, uznanych jest za „hipoalergiczne”. O jakich psach mowa? Poznaj 10 psów dla alergika.

Psy dla alergików

  1. Chart Włoski
    Charty z reguły są psami, które wymagają ogromnej ilości ruchu. Nie inaczej jest w przypadku charta włoskiego, który uwielbia treningi i szkolenia. Jest przy tym znakomitym kompanem, który bardzo szybko przywiązuje się do swojego właściciela. To pies dedykowany głównie osobom młodym i aktywnym, które mogą poświęcać czworonogowi naprawdę sporo czasu.

  2. Bergamesco
    We włoskim Bergamo, najpopularniejszą rasą psów zdają się być Bergamesco. To średniej wielkości psy (osiągają w kłębie 55-60 centymetrów), których szata jest specyficzna, albowiem składa się: z włosa okrywowego, podszerstka i wełny. Psy tej rasy nie linieją, aczkolwiek ich pielęgnacja bywa bardzo uciążliwa. Na włosach osadza się bowiem naprawdę sporo brudu.

  3. Bichon Frise
    Jeśli szukasz psa do towarzystwa, który obdarzy Cię wyjątkowym uczuciem to najlepszym rozwiązaniem będzie Bichon Frise. Wyglądający jak typowy pluszak pies, to pies, którego poza cudownym wyglądem cechuje niesamowita inteligencja i chęć do nauki. To pieszczoch, który chętnie przesiedzi pół dnia na kanapie. Polecany rodzinom z dziećmi i osobom starszym.

  4. Foksterier szorstkowłosy
    Foksteriery to psy małe (w kłębie: 33-39 centymetrów), które cechuje upartość i chęć dominacji. Dlatego też, nie powinny żyć w zbyt dużym stadzie, bo może dojść do wielu konfliktów. Mówiąc o tej rasie warto wspomnieć, że są psami inteligentnymi, które przy odpowiedniej motywacji (nagrody) chętnie się uczą.

  5. Irlandzki spaniel dowodny
    Patrząc na zdjęcia irlandzkiego spaniela dowodnego można dojść do wniosku, że jest to rasa psów, która… absolutnie nie powinna znaleźć się w domu alergika. To tylko pozory! Jego bujne włosy nie uczulają, ale przysparzają sporej ilości problemów w pielęgnacji. To typowy figlarz, który świetnie rozumie się z dziećmi i uwielbia niemal każdą formę zabawy. Doskonale czuje się w centrum uwagi.

  6. Basenji
    Basenji to kolejna rasa psów, która nie linieje. Nie są zwolennikami zbyt dużej ilości treningu, ale za to okazują się doskonałym towarzyszem biegaczy i kolarzy. Basenji ze względu na brak linienia i łupieżu – są jednym z najlepszych wyborów dla osób, które borykają się z alergią.

  7. Shih-tzu
    Shih-tzu to jedna z najpopularniejszych ras psów. Te niewielkie czworonogi mają dosyć długą sierść, która pozbawiona jest alergenów. Kanapowiec, który bardzo szybko buduje relację z człowiekiem. Bywa szczekliwy i uparty. Ponadto, jego pielęgnacja może być uciążliwa. Wszak, każdego dnia na jego sierści pojawiają się filce i kołtuny, których usunięcie nie jest łatwe.

  8. Samojed
    Gdy spojrzymy na zdjęcia Samojeda to będzie nam trudno uwierzyć, że jest rasą hypoalergiczną. A jednak! Samojed to… pies rodzinny, jest cierpliwy i wyrozumiały. Co więcej, może okazać się także świetnym opiekunem. Samojedy mają białą, puszystą sierść, która nie uczula, ale jest bardzo wymagająca w pielęgnacji.

  9. Sznaucer
    Chcesz mieć psa który będzie lojalny, kochany i troskliwy? Spraw sobie sznaucera. To psy, które zrzucają niewielką ilość sierści, przez co sprawdzą się także w domu alergika. Wybierając tą rasę warto jednak wiedzieć, że wymagają sporej dawki uwagi. W przeciwnym wypadku, mogą decydować się na działania destrukcyjne.

  10. Yorkshire terrier
    O Yorkach mówi się naprawdę sporo, gdyż pod względem ilości osobników – są drugą najpopularniejszą rasą w Polsce (zaraz po owczarkach niemieckich). To psy, których struktura włosa jest najbardziej zbliżona do tego ludzkiego. Dzięki temu, stanowią doskonałego towarzysza dla człowieka. Bywają uparte, hałaśliwe i niezbyt skore do nauki. Uwielbiają za to wylegiwanie się na kanapie, wszelkie formy pieszczot i bycie w centrum uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *