Bezdech senny – przyczyny, leczenie, sposoby

bezdech senny

Bezdech senny to poważna dolegliwość, która niezwykle często jest ignorowany. To bardzo poważny błąd, gdyż ta przypadłość może nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne. Dlaczego bezdech senny jest taki groźny? Jakie może nieść za sobą konsekwencje? Poznaj przyczyny, objawy i ewentualne skutki nieleczenia.

Co to jest obturacyjny bezdech senny?

Obturacyjny bezdech senny (OBS) to choroba, która charakteryzuje się powtarzającymi się problemami z oddychaniem (zatrzymanie bądź znaczne zatrzymanie przepływu powietrza w drogach oddachowych). Okres płytkiego oddechu musi trwać nie mniej niż 10 sekund, by mógł być traktowany jako choroba.

Jakie są objawy bezdechu sennego?

Podstawowym objawem bezdechu sennego jest chrapanie. W praktyce bezdech senny nie występuje bez tego akustycznego zjawiska. Warto przy tym zauważyć, że wiele osób borykających sie z chrapaniem nie zdaje sobie sprawy z tego, iż cierpi również na bezdech senny. Przede wszystkim, bezdech senny objawia się poprzez głośne chrapanie przerywane całkowitą ciszą. Ponadto, mogą towarzyszyć mu:

  • niespokojny sen (częste przebudzenia)
  • nadmierna potliwość w trakcie snu
  • częste oddawanie moczu w nocy
  • bóle głowy po przebudzeniu
  • uczucie zmęczenia po przebudzeniu

Na skutek bezdechu sennego u mężczyzn mogą pojawić się zaburzenia potencji.

Jak leczyć bezdech senny?

W momencie kiedy wszystko wskazuje na występowanie tej naprawdę groźnej przypadłości (grozi nawet całkowitym zahamowaniem oddechu), należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Leczenie bezdechu sennego polega na zdiagnozowaniu przyczyny i wyeliminowaniu jej. Ponadto, lekarz może zalecić na czas leczenia korzystanie ze środków pozwalających udrożnić drogi oddechowe i poprawić komfort snu. Do najczęściej występujących przyczyn bezdechu sennego zaliczamy:

  • polipy
  • krzywa przegroda nosowa
  • zwiotczenie mięśni gardła
  • nieprawidłowości w budowie żuchwy

Dodatkowo, bezdech senny może być uwarunkowany przez: palenie papierosów, nadmierne picie alkoholu, otyłość.

Co na bezdech senny? Sprawdź Snoran Plus!

Bezdech senny to dolegliwość, która nie powinna być lekceważona. W dzisiejszych czasach OBS w wielu przypadkach można wyeliminować na własną rękę, przy wykorzystaniu nieinwazyjnych metod. Najlepszym tego przykładem jest Snoran Plus – suplement diety na chrapanie i bezdech senny.

Snoran Plus – czy działa? Poznaj opinie innych!

Snoran Plus to preparat cieszący się bardzo dużą popularnością. Z tego też względu znalezienie opinii na jego temat nie było zbyt trudne. Postanowiliśmy przytoczyć kilka z nich, aby rozwiać Państwa wątpliwości co do skuteczności Snoran Plus.

Jacek, 46 lat, Poznań

Chrapię odkąd pamiętam. Sięgnąłem po Snoran Plus przypadkiem, z polecenia znajomego. Jak się okazuje, to naprawdę działa. Suplement diet, pozwolił mi mocno ograniczyć chrapanie. Jestem w trakcie suplementacji drugiego opakowania. Według producenta po trzech miesiącach (=trzech opakowaniach) chrapanie powinno całkowicie ustać.

Karina, 27 lat, Wąglikowice

Stosowałam Snoran Plus jakiś czas temu, co pozwoliło mi całkowicie pozbyć się problemu chrapania. Dzięki temu środkowi poprawił się również komfort mojego snu.

Lucjan, 66 lat, Zabrze

O konsekwencjach wynikających z chrapania dowiedziałem się niedawno. Od razu postanowiłem coś z tym zrobić. Początkowo stosowałem preparaty w formie sprayów. Niestety, działały tylko doraźnie. Problem powracał. Po zastosowaniu Snoran Plus udało się trwale usunąć problem. Nie chrapię od 6 miesięcy.

Katarzyna, 36 lat, Krynica Morska

Stosowanie Snoran Plus zalecił mi znajomy lekarz. Jak się okazało – to był prawdziwy strzał w 10-tkę. Wyeliminowałam chrapanie ze swojego życia w półtora miesiąca. Nie ma po nim ani śladu. Ja śpię lepiej, a i mąż tak nie narzeka na wydawane przeze mnie dźwięki ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *