Męskie problemy intymne: zaburzenia potencji i kompleks małego członka

problemy intymne

Kompleksy związane z seksualnością ma ponad połowa Polaków. Poznaj dwa najczęstsze defekty, które zaprzątają głowę mężczyzn.

Zaburzenia potencji

Zaburzenia sprawności seksualnej potrafią wprawić w kompleksy. Mężczyźni bowiem przykładają sporą uwagę do stosunków płciowych, które to są dla nich bardzo istotne. Pragną dbać nie tylko o swoje zadowolenia, ale i partnerek. W momencie kiedy organizm odmawia posłuszeństwa jest źle… bardzo źle. Zazwyczaj (choć nie jest to reguła) zaburzenia potencji pojawiają się pomiędzy 40-50 rokiem życia. U wielu mężczyzn dzieje się to jednak znacznie później (nawet po 60-tce). U młodszych Panów impotencja pojawia się bardzo rzadko.

Zaburzenia sprawności seksualnej – poznaj przyczyny

Impotencja to problem, który dotyka naprawdę szerokie grono mężczyzn. Bardzo często Panowie nie zdają sobie sprawy z tego, co wpływa na jej występowanie. Do najpopularniejszych przyczyn zaliczamy:

  • nieregularny tryb życia

  • zła dieta

  • brak aktywności fizycznej

  • używki

  • przeżyte choroby

  • urazy mechaniczne

  • zażywane leki

Zaburzenia sprawności seksualnej – jak zapobiegać?

Należy pamiętać, że zapobieganie wystąpieniu impotencji powinno być realizowane znacznie wcześniej, aniżeli kilka miesięcy przed wystąpieniem dolegliwości. Wszak, na zdrowie organizmu pracuje się latami. Nie mniej jednak – zmiana nawet w tak późnym momencie jest wskazana. Zapobieganie impotencji jest bardzo proste i można je opisać w jednym zdaniu: zmiana trybu życia na zdrowszy. Oznacza to, większą dawkę aktywności fizycznej, zdrowe odżywianie i brak używek. To w jaki sposób się prowadzimy ma ogromny wpływ na naszą sprawność seksualną.

Jak leczyć zaburzenia sprawności seksualnej?

Temu sektorowi medycyny naukowcy poświęcają naprawdę sporo czasu. Choć impotencja jest na tapecie wielu badaczy i specjalistów z całego świata, to nadal nie znaleziono sposobu, który zagwarantowałby 100% skuteczność. Impotencję leczyć można na trzy różne sposoby: psychoterapeutycznie, farmaceutycznie i naturalnie. Każdy z wyżej wymienionych sposobów ma swoje plusy i minusy. Nie mniej jednak, lekarze zwykle stosują leczenie dwutorowe – ingerując w psychikę, jak i fizykę organizmu człowieka.

Kompleks „małego penisa”

Dla wielu Panów, rozmiar penisa jest miarą ich męskości. Czy aby na pewno słusznie? Czy wielkość penisa ma jakikolwiek wpływ na postrzeganie mężczyzny? I w końcu – czy rozmiar ma znaczenie w kontekście współżycia seksualnego? Seksuolodzy są w tej kwestii zgodni – rozmiar, absolutnie nie wpływa na satysfakcję. Wszakże, już 10-centymetrowy penis (we wzwodzie) może zapewnić pełną penetrację pochwy. Reszta, jest tylko i wyłącznie wymysłem męskiej fantazji.

Czy rozmiar ma znaczenie? Badanie kobiet.

Na pytanie, czy rozmiar ma znaczenie odpowiedziało 170 spośród 350 zapytanych kobiet. Badanie zostało przeprowadzone w 2002 roku przez dr Franckena. Udostępniono cztery warianty odpowiedzi: ma duże znaczenie, ma znaczenie, nie ma znaczenia, całkowicie nie ma znaczenia. Rozkład głosów prezentował się następująco: 1% – rozmiar ma duże znaczenie, 20% – rozmiar ma znaczenie, 55% – rozmiar nie ma znaczenia, 22% – rozmiar całkowicie nie ma znaczenia. Jak widać – większość kobiet zdecydowanie nie przykłada większej uwagi do wielkości penisa (77%). Skąd zatem przekonanie wśród mężczyzn o tak dużym znaczeniu penisa? Po części może to wynikać z wyobraźni, rozmów z innymi mężczyznami, oglądania filmów dla dorosłych. Innymi słowy – nic co miałoby jakąś realną wartość i mogłoby być wymierne w rzeczywistości.

Czy warto powiększyć penisa?

Niektórzy mężczyźni, mówiąc kolokwialnie – „mają bzika” na punkcie wielkości swojego przyrodzenia. Przykładają do tego tak dużą wagę, że nawet poddają się zabiegom powiększającym prącie. Czy warto? Otóż, ingerencja w ciało w obecnych czasach jest możliwa i bezpieczna. Nie mnie jednak, nie ma to absolutnej zasadności, jeśli rozmiar w czasie wzwodu ma więcej niż 10 centymetrów. Z medycznego punktu widzenia, problemem jest penis o wielkości mniejszej niż 7-8 centymetrów (we wzwodzie). Wówczas mówi się o tzw. mikropenisie. Penisa powiększyć można między innymi poprzez nacięcie więzadeł wieszadłowych, aplikację kwasu hialuronowego, specjalistyczne ćwiczenia oraz tabletki powiększające członka Member XXL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *