Męskie problemy: problemy z erekcją i kompleks małego penisa

Sfera seksualna stanowi niezwykle ważny element życia każdego mężczyzny. Dlatego też, pojawiające się problemy i kompleksy mają wpływ na funkcjonowanie, samopoczucie i pewność siebie.

Dzisiaj pragniemy przedstawić dwa najczęściej spotykane problemy, a mianowicie:

  • zaburzenia erekcji
  • kompleks małego penisa

Mam problemy z erekcją!
Aktywność seksualna to niezwykle ważna część życia – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Problemy tej natury znacznie częściej dotyczą Panów, którzy nierzadko borykają się z zaburzeniami erekcji. Ta dolegliwość jest niezwykle powszechna.

Leczenie zaburzeń erekcji jest bardzo trudne. Nie w każdym przypadku przynosi oczekiwane rezultaty. Dlatego też, mężczyźni pragnący utrzymać sprawność seksualną powinni zadbać o erekcję znacznie wcześniej. Wszakże, znacznie łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć.

Jeśli o poranku masz erekcję, to znaczy, że problem nie ma podłoża fizjologicznego. W takim przypadku możesz mieć pewność, że wyleczenie zaburzeń erekcji oraz jej ewentualna poprawa jest jak najbardziej możliwa. Poznaj kilka naturalnych sposobów, które pozwolą Ci zadbać o to, by erekcja zawsze była dostatecznie silna.

  1. DietaTo, co jemy ma bardzo duży wpływ na naszą erekcję. Bardzo często niepoprawne nawyki żywieniowe doprowadzają do zaburzeń erekcji. Przede wszystkim należy zrezygnować z tłustych, niezdrowych rzeczy. Pozytywnie na erekcję wpływają warzywa, owoce oraz wyciskane soki. Należy zadbać by dieta była pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.
  2. Aktywność fizycznaW zdrowym ciele, zdrowy duch. A jak wiemy – kwestie psychologiczne mają bardzo duże znaczenie w problemach związanych z erekcją. Codzienna dawka sportu może być dobrym pomysłem na ich rozwiązanie.
  3. RelaksStres uchodzi za jedną z najczęściej występujących przyczyn zaburzeń erekcji. Relaks zapewniający spokój ducha może okazać się kluczową receptą na zaburzenia erekcji.
  4. Zdrowa relacjaBardzo często zaburzenia erekcji są wynikiem problemów wynikających z relacji z partnerką. Strach przed odrzuceniem, lęk przed niepodołaniem zadaniu potęgują tylko defekt. Warto szczerze rozmawiać, to może być dobre rozwiązanie.
  5. Suplementy dietNie zalecamy decydować się na zakup suplementów, które reklamowane są w telewizji. Produkty tego typu często są nieskuteczne, a swoich klientów pozyskują tylko dzięki szerokiej promocji. Zdecydowanie lepiej przy wyborze kierować się opiniami i recenzjami (np. W Internecie). To znacznie rzetelniejsze źródło. Jednym z liderów rankingów jest Semaxin.

Mam za małego penisa!
Od lat prowadzone są różnego rodzaju dywagacje na temat tego, czy rozmiar penisa faktycznie ma jakiekolwiek znaczenie. Udział w dyskusji biorą głównie mężczyźni, którzy wielokrotnie przyznają, iż długość penisa ma wpływ na satysfakcję seksualną partnerki. Czy aby na pewno taka teza jest słuszna?

Absolutnie nie! Głębokość pochwy to zaledwie 9-12 centymetrów, co oznacza, że nawet mężczyźni posiadający członka o niezbyt dużych rozmiarach (2/3 średniej długości) mogą dokonać pełnej penetracji pochwy swojej partnerki. Skąd zatem takie przekonanie?

Kompleks małego penisa

Utrwaliło się przekonanie jakoby długość penisa była miarą męskości mężczyzny. Wielu Panów wierzy w tę tezę, co nierzadko doprowadza ich do poważnych kompleksów. Mężczyźni wręcz obawiają się wyśmiania i odrzucenia przez partnerkę. Takie sytuacje w praktyce jednak nie mają miejsca. A jeśli już, to dotyczą niewielkiego odsetka przypadków.

Seksuolodzy przekonują, że zdecydowanie istotniejszym elementem współżycia seksualnego jest czas stosunku, technika oraz gra wstępna. To właśnie te czynniki wskazywane są przez kobiety za najważniejsze.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Badanie.

Tezę dotyczącą wielkości penisa i jego znaczenia postanowiono sprawdzić już piętnaście lat temu, w 2002 roku. Badania podjął się francuski badacz, dr Francken. Przeprowadził on szczegółową ankietę wśród 350 aktywnych seksualnie kobiet. Niestety, odsetek Pań, które postanowiły podzielić się swoimi refleksjami na ten temat był niewielki i wyniósł 45%. Nie mniej jednak na tej podstawie można wyciągnąć już sporo wniosków. Tym bardziej, że wynik badania jednoznacznie wskazywał, że rozmiar penisa jest ważny tylko dla niewielkiej części kobiet.

Wyniki prezentowały się następująco: 1% – długość penisa jest najważniejsza; 20% – długość penisa jest ważna; 55% – długość penisa nie jest ważna, 22% – długość penisa jest całkowicie nieistotna.

Jak widać – tylko co piąta kobieta przykłada do tego elementu wagę, co oczywiście nie oznacza, że ma to jakikolwiek związek z ich satysfakcją seksualną. Być może, Panie wierzą w podobne przekonania co mężczyźni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *