Najlepsze sposoby na wybielenie zębów w domu

wybielić zęby

Śnieżnobiały uśmiech to dla wielu osób jedno z kluczowych marzeń dotyczących urody. Nie ma w tym absolutnie nic co mogłoby dziwić, w końcu – białe zęby stanowią ważny element kształtujący naszą atrakcyjność.

Wybielenie zębów to proces, który zazwyczaj rekomenduje się realizować w gabinetach stomatologicznych. Jednakowoż, warto wiedzieć, że istnieją domowe rozwiązania, których skuteczność kreuje się na relatywnie wysokim poziomie. O jakich metodach mowa? Jak wybielić zęby w domu?

Najlepsze sposoby na białe zęby w domu

Wybielanie zębów to zabieg, który możemy z powodzeniem wykonać w domu. Należy mieć jednak świadomość, że stomatolodzy z reguły podchodzą do tego typu zabiegów w sposób krytyczny. Wynika to z faktu, iż istnieją spore wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania niektórych metod.

Jak przekonują specjaliści – zabieg wybielania zębów w domu może doprowadzić między innymi do uszkodzenia szkliwa, czego konsekwencją będą kosztowne wizyty w gabinetach stomatologicznych.

Soda oczyszczona na białe zęby

Jedną z metod, którą można określić mianem najpowszechniej wykorzystywanych jest soda oczyszczona. To produkt, którego właściwości wykorzystujemy nie tylko w kuchni, ale także w celach pro-zdrowotnych (oczyszczanie i odkwaszanie organizmu).

Soda to także doskonały sposób na poprawę koloru zębów. Jej skuteczność kreuje się na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy dokładnie wyszczotkować zęby by zauważyć różnicę.

Sok z cytryny na białe zęby

Świetną metodą na poprawę koloru zębów okazuje się również sok z cytryny. To rozwiązanie, o którym można powiedzieć, że działa wolniej od sody, ale przy tym powszechnie uważa się je za bezpieczniejsze.

Sok z cytryny można dodać do pasty do zębów lub wykorzystać w formie płukanki.

Czystek na białe zęby

Czystek to roślina, której przypisuje się mnóstwo właściwości pro-zdrowotnych. Od niedawna, wiadomym jest również to, że za sprawą regularnego picia herbaty z ziela czystka – wybielimy zęby.

Co istotne, ta forma wybielania zębów – nie powoduje skutków ubocznych. Herbata z czystka jest w pełni bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *