Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn

W aptekach i drogeriach znajdziemy wiele różnych preparatów, które wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Ich zakup nie jest konieczny. Istnieje bowiem wiele, domowych sposobów, które można z powodzeniem wykorzystać przy oczyszczaniu organizmu.

Naturalne oczyszczanie organizmu – jak?

Usuwanie toksyn i złogów tłuszczu z jelit to proces, który powinien być realizowany regularnie. Niestety, bardzo często – podejmujemy trudy oczyszczania dopiero wtedy, gdy organizm zaczyna „szwankować”.

Profilaktyczne oczyszczanie organizmu to w dzisiejszych czasach absolutny mus. Wszak, w pożywieniu jest coraz więcej genetycznie modyfikowanych substancji, których obecność w organizmie może wyrządzić wiele szkód.

Naturalnie – czyli jak?

Poniżej prezentujemy naturalne sposoby na oczyszczanie organizmu.

  • Zielone warzywa – brokuły, szpinak, kapusta i ogórki – to składniki „zielonej diety”, której właściwości detoksacyjne są bardzo silne. Ponadto, ten zestaw warzyw doda Ci energii i poprawi samopoczucie.
  • Słodkie warzywa – marchew, buraki, ziemniaki – bogactwo mineralne i witaminowe nie tylko wspomoże pracę jelit, ale także ochroni skórę oraz oczy przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Produkty pełnoziarniste – całe ziarna jęczmieniu, owsa, quinoa czy prosa wchłonią toksyny i zanieczyszczenia, dzięki czemu możliwe będzie ich wydalenie z organizmu.
  • Woda – pij 3-4litry wody dziennie by wypłukiwać organizm z toksyn na bieżąco. Zbyt małe spożycie płynów może prowadzić do odkładania toksyn i złogów w jelitach.
  • Aktywnie – aktywność fizyczna jest kluczowa w walce o zdrowy, wolny od zanieczyszczeń organizm. Codzienne 20-30 minut ćwiczeń może być kluczowe dla zdrowia Twojego ciała i optymalnej kondycji.

Czego unikać?

W czasie zabiegów detoksacyjnych warto unikać cukru, nabiału oraz niezdrowych olejów. Wyżej wymienione produkty warto zastąpić słodkimi orzechami oraz oliwą z oliwek.

Na czas detoksacji należy odstawić alkohol i inne używki, które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia organów wewnętrznych organizmu.

Suplementy na oczyszczanie organizmu – wygodnie, ale czy skutecznie?
W ostatnim czasie, szeroko promowanym rozwiązaniem wspomagającym detoksykację organizmu jest stosowanie suplementów diet. Czy faktycznie jest to metoda godna uwagi? Czy stosowanie preparatów przyśpieszających metabolizm jest skuteczne?

Niewątpliwie, suplementacja takich preparatów jak spirulina, chlorella czy nawet błonnik witalny to skuteczny sposób na detoksykację organizmu. Nie mniej jednak, należy mieć na uwadze, że jedna tabletka nie jest w stanie zastąpić całego procesu, tj. zmiany żywienia czy wzmożenia aktywności fizycznej.

W każdym razie, suplementacja jako wsparcie dla detoksykacji to świetny pomysł, który podniesie efektywność oczyszczania organizmu. Co ważne, nadal można traktować to jako metodę naturalną – wszak, preparaty oczyszczające zwykle oparte są na ekstraktach i wyciągach z roślin.

Zrezygnuj z głodówek
Mówiąc o oczyszczaniu organizmu nie sposób nie wspomnieć o stosowaniu tzw. diet głodówkowych. To powszechne, acz niekoniecznie właściwe rozwiązanie. Dlaczego?

Otóż, diety głodówkowe wraz ze swoją dużą skutecznością, niosą za sobą bardzo wysokie ryzyko wystąpienia osłabienia czy niedoborów (dieta tego typu jest niepełnowartościowa). Co więcej, paradoksalnie mogą skutkować nadwagą. Dzieje się tak, gdyż organizm na mniejszą dawkę wartości odżywczych reaguje poprzez spowolnienie procesów trawiennych. Dlatego też, powrót do normalnych porcji automatycznie może skutkować odkładaniem zbyt dużej ilości materiałów energetycznych na później (tkanka tłuszczowa – tzw. materiał zapasowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *