Odchudzanie: trening, dieta i suplementacja, czyli jak szybko schudnąć?

odchudzanie

Konsekwencje wynikające z nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą być wręcz tragiczne. Każdego roku w wyniku otyłości i jej powikłań śmierć ponosi blisko trzy miliony osób na całym świecie. To problem, któremu poświęca się bardzo dużo miejsca. Niestety, nic nie wskazuje na to by sytuacja ta miała ulec zmianie. Liczba osób z nadwagą stale wzrasta.

Aeroby – najlepszy sposób na redukcję wagi?

Sposobów na odchudzanie jest mnóstwo. Diety, trening, suplementy czy zmiana stylu życia. To jaką drogę wybiera dana jednostka zależy od różnych czynników. Dzisiaj pragniemy przedstawić najskuteczniejszą metodą na odchudzanie, w naszej opinii rzecz jasna. Mowa oczywiście o niezawodnym aerobiku. Zajęcia aerobowe swoją popularność zyskują od blisko sześćdziesięciu lat. Wszak, to właśnie wtedy po raz pierwszy Kenneth Cooper stworzył plan treningowy, którego celem była poprawa wydolności tlenowo-krążeniowej. Jak się później okazało – „efektem ubocznym” była stymulacja i spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia aerobowe przez lata przechodziły liczne metamorfozy. Dzisiaj w klubach fitness znajdują się dziesiątki różnych lekcji, które dostosowane są do zdolności motorycznych konkretnych jednostek. Zasady treningu aerobowego By dana forma ćwiczeń mogła być nazywana aerobową, musi spełniać trzy kluczowe zasady, a konkretniej:

  1. Trening musi mieć charakter ogólnorozwojowy (angażuje wszystkie grupy mięśniowe).

  2. Intensywność treningowa musi zawierać się w przedziale od 65 do 80% tętna maksymalnego.

  3. Objętość treningowa podczas jednej sesji nie może być mniejsza niż 30-45 minut.

Aerobik gwarantuje efekty na najwyższym poziomie. Szczególnie wtedy, gdy dostosujemy odżywianie oraz suplementację. Bez cienia wątpliwości – warto zastosować właśnie tę formę treningową na odchudzanie.

Skuteczna dieta na odchudzanie – jak powinna wyglądać?

Istnieje wiele różnych jadłospisów, które przedstawiane są jako „jedyne”, „wyjątkowe” itd. Niestety, diety cud nie istnieją. Musimy mieć świadomość, że odchudzanie wiąże się z bardzo restrykcyjnymi założeniami, które co prawda nie muszą oznaczać głódówki (a nawet nie powinny), ale – wymagają od nas całkowitej metamorfozy założeń dietetycznych.

Dieta na odchudzanie powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. Bilans kaloryczny musi być pomniejszony o około 10-20% względem generowanego zapotrzebowania (całkowitej przemiany materii – wskaźnik CPM). Istotne jest również to, aby jadłospis był po prostu zdrowy – musi być obfity w warzywa, owoce i inne dobre źródła witamin i minerałów. Pozwoli to zapewnić pełnowartościowość diety, co z kolei ma pozytywny wpływ na kondycję całego układu trawiennego. Prócz tego, dieta na odchudzanie musi być regularna (stałe pory posiłków). Należy pamiętać również o zwiększonej podaży wody (minimum 2,5 litra dziennie) oraz całkowitej rezygnacji z wysokoprzetworzonej żywności.

Suplementy diety na odchudzanie – dodatkowe wsparcie mile widziane!

Choć bardzo daleko nam do traktowania suplementów jako panaceum na wszelkie zło, to trzeba przyznać, że obecna efektywność tego typu specyfików pozwala na zwiększenie efektywności odchudzania o nawet kilkadziesiąt procent. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich suplementów diet – nie mniej, część z dostępnych preparatów jest gwarantem takich rezultatów.

Pod lupę warto wziąć chociażby suplement diety Keto Actives – środek, co do którego efektywności nikt nie powinien mieć wątpliwości. Pozytywnie o tym preparacie niejednokrotnie wypowiadali się eksperci. Nie ma w tym absolutnie nic co mogłoby dziwić – wszak, Keto Actives to kompozycja wielu zweryfikowanych substancji aktywnych, minerałów i witamin. Zapewnia nie tylko szybsze odchudzanie, ale także lepsze samopoczucie w trakcie odchudzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *