Pielęgnacja włosów zniszczonych i włosów blond

Włosy suche i zniszczone wymagają zdecydowanie bardziej absorbującej pielęgnacji. Proces regeneracji bywa uciążliwy – wszak liczba zabiegów na włosy zwiększa się, co generuje czasem niemałe koszty.

Pielęgnacja włosów zniszczonych – co zrobić, by odbudować kondycję włosów?
Włosy, których kondycja pozostawia wiele do życzenia, powinny być traktowane specjalnymi preparatami do włosów wrażliwych i słabych. Absolutnie odradzamy korzystać z silnych detergentów, gdyż mogą one pogłębiać zniszczenie. Wynika to z faktu, iż ochrona lipidowa włosów praktycznie nie istnieje, a zatem wszelkie szkodliwe substancje bezpośrednio uderzają w mieszki włosowe.

Do zabiegu mycia włosów należy stosować środki delikatne. Sugerujemy wykorzystywać szampony dla dzieci do codziennej pielęgnacji. Tylko raz w tygodniu należy myć włosy silniejszym detergentem.

Jeśli zaś chodzi o zabiegi odżywiające włosy, to zastosowanie znajdą:

  • Odżywki zmywalne
  • Odżywki niezmywalne
  • Maseczki do włosów
  • Olejki do włosów
  • Płukanki do włosów

Powyższe zabiegi należy realizować zgodnie z zapotrzebowaniem.

Włosy słabe, czyli włosy podatne na zniszczenia
Kiedy Twoje włosy są zdegradowane, a ich kondycja wymaga odbudowy – musisz być świadoma, że poza odpowiednimi procesami pielęgnacyjnymi, musisz również zadbać o to, by włosy nie były nadal niszczone.

Najczęściej, zniszczenia wywoływane są przez niewłaściwe procesy stylizacyjne, a konkretniej: stosowanie urządzeń cieplnych oraz stylizatorów/kosmetyków o silnym działaniu utwardzającym włos. Nadużywanie powyższych może skutkować naprawdę fatalnym stanem włosów.

Niezwykle istotnym jest również to, co jemy. Nasza dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszego organizmu. Kiedy jest niepełnowartościowa i niezdrowa – bardzo szybko można dostrzec to po włosach pozbawionych blasku i naturalnej świeżości. Rozwiązaniem jest zmiana nawyków żywieniowych oraz suplementacja. Do odbudowy i regeneracji włosów zalecamy korzystać z niezawodnej biotyny. Sugeruje się również dostarczanie zwiększonej dawki minerałów i witamin.

Włosy słabe, czyli domena włosów „blond”
Posiadanie włosów blond traktowane jest jako spora zaleta. Wszakże, niemal 60% mężczyzn uznaje, że to Panie posiadające włosy blond są zdecydowanie najatrakcyjniejsze.

Niestety, blondynki o swoich włosach wypowiadają się zwykle negatywnie. I nie chodzi o stereotypy, które bywają bolesne. Panie, ubolewają również nad kondycją włosów. Włosy blond mają bowiem tendencje do przesuszania (nadmierna suchość), łamliwości oraz przebarwień.

Pielęgnacja włosów blond

Pielęgnacja włosów blond z całą pewnością jest dosyć niestandardowa. Poza zabiegami mycia włosów i odżywiania, musimy zadbać o:

  • olejowanie
  • maskowanie włosów

Te dwa zabiegi mają na zadaniu przywrócić naturalną ochronę włosa, dodatkowo zregenerować i odżywić oraz nadać blasku. Przy czym należy pamiętać, by wykorzystywać naturalne maski i olejki do włosów, bez żadnych barwników. Włosy jasne są bowiem podatne na wszelakie przebarwienia.

Niezwykle ważnym jest również to, aby ograniczyć możliwość ekspozycji włosów na słońce. Dodatkowe przesuszanie z całą pewnością nie służy tym włosom. To samo tyczy się również korzystania z suszarek z gorącym nawiewem. Zdecydowanie korzystniej dla kondycji włosów jest suszyć w naturalny sposób.

Do profilaktyki należy zaliczyć także ograniczenie wykorzystywania wszelkich stylizatorów chemicznych, a mianowicie: żelów, pianek, lakierów i innych tego typu preparatów.

Włosy blond – wada czy zaleta?

W ogólnym rozrachunku włosy blond mogą być uznane za niemałą wadę. Nie mniej jednak, trzeba wziąć pod uwagę, że skomplikowana pielęgnacja towarzyszy także posiadaczkom włosów kruczoczarnych, rudych czy farbowanych. Blondynki nie są zatem jedyne…

Prawidłowa pielęgnacja włosów blond jest gwarantem zmniejszenia podatności na zniszczenia, poprawą wyglądu oraz struktury włosa. Z całą pewności przy wykorzystywaniu odpowiednich kosmetyków, realizacji konkretnych zabiegów – włosy blond będą nas cieszyć, a nie martwić.

W naszej opinii włosy blond to wielka zaleta. Świadczy o tym chociażby fakt, który mówi, że kobiety zdecydowanie najczęściej farbują włosy właśnie na blond.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *