Właściwości jagód Acai – na co pomaga Acai Berry?

jagody acai

Jagody Acai to owoce, które wywodzą się z terenów tropikalnych Ameryki Południowej. Liczne właściwości o charakterze pro-zdrowotnym znane są od niemal dwustu lat. Jako pierwsi korzystali z nich przedstawiciele plemion amazońskich. Co wiemy o tym owocu dzisiaj? Jakie właściwości wykazują preparaty zawierające w składzie ekstrakt z tego owocu?

Jagoda Acai, a starzenie i choroby nowotworowe

Ten egzotyczny owoc bogaty jest nie tylko w witaminy i minerały, ale także przeciwutleniacze. To właśnie za ich sprawą można opóźnić procesy starzenia. Takie przeciwutleniacze jak resweratrol czy kwas ferulowy mają również wpływ na zahamowanie rozwoju komórek rakowych, co zostało udowodnione licznymi badaniami klinicznymi.

Jagoda Acai znajduje się na liście produktów roślinnych o dużej zawartości przeciwutleniaczy (Oxygen Radical Absorbance Capacity).

Jagoda Acai, a jelita

Bogactwo w błonnik naturalny sprawia, że Jagoda Acai to doskonały lek na wszelkiego rodzaju dolegliwości jelit. Za sprawą błonnika zachodzą procesy oczyszczające. Substancja pęcznieje i wchłania wszelkiego rodzaju toksyny i produkty uboczne przemiany materii, a następnie wydala się z organizmu.

Udowodniono również, że jagoda Acai pozytywnie wpływa na wzdęcia oraz regulację wypróźnień. Należy jednak mieć na uwadze, że nadmierna spożywanie tych egzotycznych owoców może doprowadzić do efektu odwrotnego, tudzież biegunki.

Jagoda Acai, a serce

Kwasy tłuszczowe (oleionowy, linolowy) w które bogata jest jagoda Acai mają ogromny wpływ na pracę układu krwionośnego oraz serce. Te związki oddziałują na gospodarkę cholesterolu. Obniżają stężenie LDL (zły cholesterol) i podwyższają stężenie HDL (dobry cholesterol).

Jagodę Acai z powodzeniem można stosować jako profilaktykę wszelkiego rodzaju chorób układu krwionośnego, w tym miażdżycy.

Jagoda Acai, a odchudzanie

Popularność preparatów zawierających ekstrakt z jagodów Acai jest tak wysoka głównie za sprawą działania wspomagającego odchudzanie.

Przede wszystkim, za skuteczność w procesach odchudzających odpowiada bardzo duża zawartość błonnika (w 100g produktu znajdziemy prawie 17g). Poza tym, że za jego sprawą dochodzi do oczyszczenia organizmu z toksyn, to dodatkowo:

  • powoduje uczucie sytości
  • wyhamowuje apetyt
  • reguluje metabolizm

Właściwości błonnika, a co za tym idzie Acai Berry zostały potwierdzone badaniami o charakterze klinicznym. Dzięki temu, jagoda Acai jest produktem o sprawdzonym działaniu, które stanowi gwarancję efektów przy odchudzaniu.

Warto zauważyć, że preparaty bogate w Acai są skuteczne nie tylko przy realizacji diety i planu treningowego. Ekstrakt z Acai jest efektywny także bez asysty innych procesów odchudzających.

Co ciekawe, produkt ten występuje w niemal każdych tabletkach hamujących apetyt.

Acai Berry, a samopoczucie

Acai Berry oddziałuje także na samopoczucie danej jednostki. Według licznych opini, regularna suplementacja Acai Berry ma wpływ na kondycję psychiczną. Uważa się, że jest to wynik bogactwa witaminowo-mineralnego, które ma wpływ na ogólną kondycję organizmu.

Reasumując, liczne właściwości Acai Berry oddziałują na niemal cały organizm.Począwszy od wpływu na układ krwionośny, poprzez układ wydalniczny, a skończywszy na układzie trawiennym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *