Wypadanie włosów – sposoby, przyczyny, leczenie

Wypadanie włosów to przypadłość, która stanowi szczególny problem wśród kobiet. Jak sobie z nim poradzić? Co zrobić, aby zahamować wypadanie i pobudzić włosy do wzrostu?

Wypadanie włosów – przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów to defekt, który może być spowodowany przez:

  • nieodpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów/głowy
  • zła częstotliwość zabiegów higienicznych
  • niewłaściwe nawyki żywieniowe (dieta uboga w minerały i witaminy)
  • zbyt duże napięcie skóry głowy

Ponadto, wypadanie włosów może być efektem zażywania lekarstw, bądź przebytych chorób. Jest to również dolegliwość, która może mieć podłoże genetyczne.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów można zahamować przy udziale domowych metod. Kiedyś było to jedyne dostępne rozwiązanie. Dostęp do farmaceutyków i zabiegów medycyny estetycznej był bowiem bardzo mocno ograniczony.

JAJA

Bogactwo mineralne i witaminowe jaj jest powszechnie wykorzystywane we wszelkiego rodzaju maseczkach odżywiających włosy. Surowe jajko należy wcierać w skórę głowy delikatnymi, kolistymi ruchami. Pozostawić na około 15 minut pod przykryciem, a następnie umyć głowę szamponem.

OLIWA Z OLIWEK I SOK Z CYTRYNY

Doskonale odżywia i nawilża skórę głow, stymuluje włosy do wzrostu oraz ogranicza powstawanie łupieżu. Wymieszaj 100ml oliwy z oliwek i sok z jednej cytryny. Następnie nałóż na głowę, pozostaw na 5-7 minut.

Uwaga: cytryna może rozjaśniać włosy, dlatego też nie należy zbyt długo trzymać maski na głowie.

MIÓD

Nawilża, odżywia oraz oczyszcza włosy i skórę. Miód działa rewitalizująco, jest znakomitym rozwiązaniem dla włosów suchych.Miód podgrzej do temperatury pokojowej. Następnie nałóż na skórę oraz włosy (aż po końcówki). Pozostaw na około 20 minut, przykryj głowę czepkiem fryzjerskim. Spłucz dokładnie letnią wodą i delikatnym szamponem.

Szampony na wypadanie włosów
Jednym z rozwiązań, które cieszą się ogromną popularnością jest stosowanie szamponów na wypadanie włosów. Czy jest to metoda skuteczna i warta uwagi?

Wszystko zależy oczywiście od konkretnego produktu. Nie mniej jednak, każdy preparat zawierający minoxidil jest w większym lub mniejszym stopniu skuteczny. Dowiedziono bowiem, że ta substancja wspomaga porost włosów. Należy jednak wiedzieć, że żaden z dostępnych kosmetyków nie jest uniwersalny, tj. nie zadziała w każdym z przypadków.

Tabletki na wypadanie włosów
W dzisiejszych czasach stosowanie suplementów to powszechna praktyka niemal przy każdym defekcie o charakterze urodowym. Podobnie jest w przypadku wypadania włosów – tutaj także zastosowanie znajdują suplementy.

Ich skuteczność, podobnie jak w przypadku szamponów – zależna jest od kilku czynników, tj. przyczyn występowania problemów, stadium zaawansowania czy kondycji włosa i skóry głowy.

W każdym razie, metoda ta jest warta uwagi. Niektóre środki gwarantują efektywność na poziomie 90-95%. W ostatnim czasie liderem wszelkich zestawień i rankingów jest Profolan.

Podsumowanie
Leczenie wypadania włosów to proces wymagający cierpliwości i czasu. Wszak, efekty nie przychodzą natychmiastowo. Co więcej, warto to robić po konsultacji ze specjalistą. Kluczowym dla skuteczności leczenia jest bowiem rozpoznanie przyczyn. W pierwszej kolejności powinniśmy się zająć ich eliminacją, a dopiero później stosowaniem domowych metod, szamponów czy suplementów diet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *